Технологія порошкового покриття


Порошкове покриття – це один з найсучасніших та найякісніших методів фарбування. Процес фарбування поділяється на кілька етапів:

  • Підготовка поверхні
  • Нанесення порошкового покриття
  • Процес полімеризації

1. Підготовка поверхні.

Це найважливіший та трудомісткий етап. Саме від цього етапу залежить якість готового покриття. Багато хто не приділяє потрібної уваги до підготовки поверхні і через це фарба лущиться, утворюються бульбашки та відбувається корозія металу. При правильній підготовці порошкове покриття прослужить вам надзвичайно довго.

Отже етап підготовки повинен включати в себе очищення поверхні від будь-яких забрудненнь, знежирення та осушування. А також деякі вироби вимагають фосфатування в цілях підвищення адгезії.

Очищення може бути механічним або хімічним. Механічне очищення проводиться за допомогою металевих щіток, шліфувальних дисків; також часто застосовують піскоструменеве очищення. Хімічне очищення здійснюється за допомогою кислотних, лужних або нейтральних речовин та розчинників.

2. Нанесення порошкового покриття

Нанесення порошкового покриття  являє собою нанесеня сухого порошку на виріб з металу в камері напилення. Покриття наносять за допомогою електростатичного обладнання.  Порошкова фарба електрично заряджається від зовнішнього джерела або електризацією при терті.  За допомогою електричного поля частинки порошкової фарби переносяться до  виробу, який має протилежний заряд. Частинки порошкової фарби, що не осіли на виріб, уловлюються  в камері  напилення, і ця фарба може бути використана для повторного напилення, що неможливо при використанні звичайних рідких фарб.

3. Процес полімеризації

Після напилення порошкової фарби виріб переноситься в камеру полімеризації для «запікання». Процес полімеризації відбувається при температурі 150-220°С і триває 15-30 хв. Точна температура та час полімеризації залежит від фарби та товщини металу. В процесі «запікання» порошок оплавляється та утворює на поверхні виробу плівку. Настипной крок – це дати виробу охолонути, щоб плівка затверділа.

От і все – виріб готовий.

Порошкове покриття львів